hakkında

Kerem Işık 1976 yılında İzmir’de doğdu. Amerikan Lisesi’nin ardından Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Amerika’nın Ohio eyaletinde University of Akron’da Fizik üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. Kurucusu olduğu Ideo Çeviri Hizmetleri‘nde çalışmakta ve serbest çevirmenlik yapmaktadır. Doğup büyüdüğü İzmir’de eşi Özlem ve kızı Öykü’yle yaşamaktadır.

İlk kitabı ‘Aslında Cennet de Yok‘ 2010 Ocak ayında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı. İkinci kitabı ‘Toplum Böceği‘ de yine Yapı Kredi Yayınları tarafından 2012 Ocak ayında yayımlandı. ‘Toplum Böceği’ 2012 yılında Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görüldü.

 

  • Serkan Demirel

    Merhaba Kerem Bey
    Esenlikler dilerim. Haldun Taner söyleşisindeki hani şu çok soru soran, sabırsız beyefendiyim. Hoşgörünüz, anlayışınız için tekrar tekrar tesekkürler.

    Toplum Böceği kitabinizi okudum. O gün imzanizi almak mümkün olmadı. Inşallah bir başka sefere. Sitenize emailinizi ararken rastladim henüz gezemedim ama ilginç olduğuna eminim, iş-okuma yükümden fırsat bulduğumda detaylı bakacağım.

    Eğer vakit ayırıp emailinizi bildirirseniz size yazmaktan sevinç duyarım. Gönülden sevgi ve selamlarimla… Serkan DemirelTheme by Blogmilk   Coded by Brandi Bernoskie